czwartek, 16 sierpnia 2012

Do It Yourself... By Myself


Pod wpływem inspiracji z wielu blogów postanowiłam zdziałać coś i sprawić, aby ubrania w mojej szafie stały się bardziej unikatowe. Przedstawiam Wam moje DIY nad którymi pracowałam parę dni.

Kołnierzyki są bardzo łatwe do wykonania. Wystarczy wybrać się do SH, kupić męską koszule i wyciąć z niej kołnierz. W pasmanterii dostępnych jest mnóstwo naprasowanek, koralików, ćwieków którymi można przyozdobić dosłownie wszystko.  

Kołnierzyk obcięłam tuż przy szwie. Aby nitki nie strzępiły się na brzegach posmarowałam je odrobiną kleju biurowego;) W takiej wersji kołnierzyk gotowy jest już do ozdabiania.
Tych samych perełek i naprasowywanych a’la ćwieków użyłam do ozdabiania koszulek:


Postanowiłam również przerobić dwie pary jeansów. Pierwsze z nich wygrzebałam z szafy i obcięłam. Aby były postrzępione zaraz po ich obcięciu włożyłam je do prania. Wirowanie zrobiło swoje;) Następnie naprasowałam na nie ozdobę z pasmanterii.Z drugą parą jeansów było nieco więcej zachodu. Wybrałam się do SH na poszukiwania jeansów z wyższym stanem do tego takich, aby miały przeszycia z białej nitki. Chciałam zrobić z nich ombre za pomocą wybielacza.

Obcięte i namoczone wcześniej spodnie włożyłam do miski pełnej nierozcieńczonego wybielacza.Efekt jak na zdjęciu był widoczny już po około 25 minutach.
Polecam robić to na świeżym powietrzu, bo zapach chloru jest bardzo intensywny. Gdy efekt wybielania był już odpowiedni, wyjęłam jeansy z miski i wypłukałam je w zimnej wodzie. Aby pozbyć się zapachu wyprałam je dodatkowo w pralce z  dużą ilością płynu do płukania.

A oto efekt końcowy;)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz